Přeskočit na obsah

Bezpečnostní kontrukce

Bezpečnostní konstrukce v rámci suché výstavby jsou celkově lehčí, rychlejší na montáž i demontáž. Bezpečnostní konstrukce jsou vyžadovány díky přísnějším kritériím pojišťovacích společností, ale také je nutné použít tyto konstrukce ve stavbách, kde se předpokládá nebezpečí vniknutí nepovolanými osobami nebo je nutné prostory ochránit proti násilnému vniknutí a samozřejmě tam, kde to vyžaduje norma.

Design SDK

Designové prvky ze sádrokartonu se značně rozmáhají. Rozmanitým tvarům a funkčnosti včetně led osvětlení se nekladou vůbec žádné meze. Záleží jen fantazii klienta. A tak není divu že čím dal častěji se setkáváme s prvky jako obývací steny, okrasné čela v ložnicích, světelnými rampami pro nepřímé osvětlení atd. Ze sádrokartonu se tak dají vyrobit opravdu unikátní designové prvky, které zdokonalí vzhled vašeho domu, bytu, provozovny či jiné nemovitosti.

Suché podlahy

Sádrokartonové podlahy mají využití převážně v obytných místnostech. Výhody SDK podlah jsou především v nízké hmotnosti, velké tvrdosti a je možné ji použít i v případě instalace podlahového vytápění. Její další předností je malá tepelná setrvačnost, která je výhodná zejména u podkrovních místností, ložnic apod. při její instalaci do připravené stavby nevnášíme záměsovou vodu na rozdíl od podlah litých.

Suchá výstavba

Montáž všech systémů suché výstavby, jako například příčky, podhledy, předsazené stěny , podkroví, šachtové stěny a další. sádrokartonové  konstrukce se používají na celém světě pro dokončení výstavby vnitřních stěn a stropů. Sádrokarton je v současné době nejrychlejším a nejsnadnějším řešením tzv. suché výstavby. Díky tomuto systému je možné stavět rychle příčky a realizovat rekonstrukce, zateplení a úpravy jakéhokoliv interiéru.

Minerální podhledy

Minerální podhledy nabízejí širokou paletu podhledových kazet jak pro kancelářské, tak pro obytné prostory. Stále častěji jsou využívány nejen pro novou výstavbu, ale hlavně při rekonstrukcích stávajících prostor nebo snížení vysokých strupů z důvodu úspory energií. V neposlední řade jsou používány speciální kazety do hygienicky nebo bezprašně náročných prostor, jako akustické podhledy v poslechový sálech, školách a školkách.